Makine İmalatı

Teknik Özellikler
150W CO2 Lazer Kesim Makinesi Teknik Parametreler:
Çalışma alanı 1450mmx2500mm
Lazer gücü 150W Lazer türü CO2 lazer
Lazer Güç Kontrolü % 10 -% 100 yazılım ayarı
Hız kesmek 0-60000mm / dakika
Edat Doğruluk ± 0.01mm Min.
Karakter şekillendirme İngilizce 1 * 1mm çözüm 4500DPI
Grafik formatı desteklenir BMP, AI, DST, CDR, PLT, DXF, JPG, PGN
Yazılım Desteği CorelDraw, Photoshop, AutoCAD, LaserCut, Tajima
Sürüş sistemi: Servo motor
Kesim tablası: Kare petek
Hareket sistemi:Hassashwın ray araba
Kontrol sistemi DSP
Bağlantı :Udiscusbpc ,ethernet
Soğutma modu Su soğutma
Kabin: DKP çelik sac
Boya :kataforez kaplama, elektrostatik boya
Şase :Çelik profil
Çalışma gerilimi AC 110-220V ±% 10, 50-60Hz

FAALİYET ALANLARIMIZ

CNC MAKİNA SİSTEMLERİ

CNC NEDİR?

Bilgisayarlı Nümerik Kontrol de (Computer Numerical Control ) temel düşünce takım tezgahlarının sayı, harf vb. sembollerden meydana gelen ve belirli bir mantığa göre kodlanmış komutlar yardımıyla işletilmesi ve tezgah kontrol ünitesinin (MCU) parça programını edebilen sistemdir.

Bilgisayarlı Nümeik Kontrol de tezgah kontrol ünitesinin kompütürize edilmesi sonucu proğramların muhafaza edilebilmelerinin yanında parça üretiminin her aşamasında programı durdurma, proğramda gerekli olabilecek değişiklikleri yapabilme, proğrama kalınan yerden tekrar devam edebilmeve proğramı son şekliyle hafızada saklamak mümkündür. Bu nedenle proğramın kontrol ünitesine birkez yüklenmesi yeterlidir. Proğramların tezgaha transferleri delikli kağıt şeritler (Punched Tapes) , Manyetik Bantlar (Magnetic Tapes) vb. veri taşıyıcılar aracılığıyla gerçekleştirilir.

KULLANIM ALANLARI NERELERDİR?

Yüksek verim ve hassasiyetinden dolayı CNC günümüzde her türlü imalat sisteminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Otomatik kesici değiştirme özellikleriyle de otomasyonda büyük ölçüde kolaylık ve zaman tasarrufu sağlar.

CNC ‘nin kullanıldığı tezgah türleri:

Üç boyutlu ölçme ve kontrol tezgahları
Alet bileme tezgahları
Testere tezgahları
Montaj sistemleri
Erozyon tezgahları
Kaplama tezgahları
Malzeme taşıma sistemleri
Lazer kesme tezgahları
Boru bükme makinaları
Sıvama tezgahları
Alevle kesme makinaları

TALAŞLI İMALAT

TALAŞLI İMALAT NEDİR?

Talaşlı imalat önceden dizaynı ve konstrüksiyonu yapılan, imalat süreci belirlenen makine elemanının, imalat sürecine uygun talaşlı imalat tezgâhlarında, belirlenmiş kesici takımlar marifetiyle kesme operasyonuna tabi tutularak şekillendirilmesini kapsayan imalat yöntemidir. talaşlı imalat, kesici takım ve/veya iş parçasının birbirlerine göre izafi hareketi ile iş parçası üzerinde, gerilim oluşturarak gerçekleştirilir.

Talaş kaldırılarak şekil verilen üretim yöntemlerdir. Tornalama, Frezeleme, planyalama, vargelleme, taşlama, honlama işlemleri bu grupta incelenir.

Talaşlı imalat; metal, plastik, ahşap gibi malzemelere üzerinden veya iç kısmından malzeme kaldırılarak şekil verme işlemidir.

ENDÜSTRİYEL TASARIM

ENDÜSTRİYEL TASARIM

Bir ürünün tümünün veya bir parçasının veya ürün üzerindeki bir süslemenin; çizgi, şekil, biçim, renk, doku, malzeme veya esneklik gibi insan duyuları ile algılanan çeşitli unsur veya özelliklerinin oluşturduğu bütünü ifade eder.

Ürün tasarımı geniş bir kavramdır. Kullanıcı baz alınır.Ürünün görünüm, yapılacağı malzeme, boyut,tolerans, performans,standartları gibi özelliklerini belirleme sürecidir.

Ürün Tasarım Basamakları;

*Fikir Geliştirme

*Seçme-Değerleme

*Ön Tasarım ve Test

*Son Tasarım olarak değerlendirilebilir.