Metal

METAL LEVHA
ÜRÜN İMALATI

Firmamız İstanbul’da lazer kesim ve sac metal üretimi hizmeti vermektedir. Firmamız lazer kesim ve metal işleme alanlarında profesyonel şekilde hizmet vermektedir.

Bünyemizde Bulunan Son Teknoloji Lazer Kesim Makine Avantajı İle Termin Tarihlerimiz Çok Kısa ve Ekonomiktir.
ARZ REKLAM, İstanbul’da lazer kesim, abkant büküm, kaynak, fason imalat, bükme, delme ve yüzey işleme de dahil olmak üzere, imalat tasarımdan karmaşık sac imalat hizmetleri sunmaktadır.

Sac İşleme
Sac, levha haline getirilmiş metal malzemedir. Metalin endüstriyel işlemlerden geçirilir… 

Fason İmalat
Firmamız, fason imalat konusunda faliyet göstermektedir. Firmanızın iş yoğunluğunu üzerinden kısa terminlerle müşterilerimize hizmet vermekteyiz.…

Abkant Büküm
. Birbirinden çeşitli ve insan gücü ile şekillendirilmesi mümkün olmayan tablaların şekillendirmesi konusunda büküm makinaları öne çıkar ve neticede abkant büküm nedir sorusu dikkatleri çeker. Saç malzemelerinin şekillendirilmesini sağlayarak ihtiyaçları milimetrik hesaplarla sağlayan işlemlere abkant büküm denir.
Bu işlemlerin yapıldığı makinalar farklı tonajlara ve farklı modellere sahip çeşitlilik gösteren işlevsel mekanizmalardır. Bu mekanizmada yer alan bölümler üst kalıp, alt kalıp, numarik kontrol ünitesi ve hidrolik eksenler olup üst kalıp erkek kalıp alt kalıp ise dişi kalıp olarak adlandırılır. Erkek kalıp dişi kalıba baskı yaparak saçı bükerek istenilen şekillerin ortay çıkmasını sağlar. Dişi kalıp ve erkek kalıplar V şekline sahiptir.
Abkant Büküm Nasıl Yapılır?
Abkant büküm işlemleri bilgisayarlı ortamlarda gerçekleşir. Bilgisayara girilen veriler doğrultusunda CNC abkantta büküm işlemleri gerçekleşir. Bilgisayara girilen veriler ise şunlardır: dosya adı, bükülmesi gerekekn malzemenin cinsi, kalıp bilgileri, büküm ölçüsü, bükülecek malzeme kalınlığı, parça adedi, büküm hızı, büküm açısı, varsa özel parametreler, varsa aynı büküm ölçüsünden sayılar ve programda yer alan diğer özellikler.

Lazer Kesim
CNC lazer kesim sanayide kullanılan üretim yöntemlerinden en yaygın olanlarından biridir. Lazer kesim teknolojisi endüstriyel üretimin hemen her alanında kullanılmaktadır. Lazer adı verilen ışın; karbondioksit gazına elektrik akımı verilmesi yöntemiyle elde edilir. Karbondioksite azot ve helyum gazı da eklenerek verim arttırılır.

Lazer Kesim Nedir?
Lazer kesim teknolojisi endüstriyel üretimin hemen her alanında kullanılmaktadır. Lazer adı verilen ışın; karbondioksit gazına elektrik akımı verilmesi yöntemiyle elde edilir. Karbondioksite azot ve helyum gazı da eklenerek verim arttırılır. Elde edilen lazer ışınıyla farklı tezgahlarda yapılan metal kesim işlemine lazer kesim adı verilmektedir.
Gelişen teknoloji sayesinde lazer ışını elde etmenin kolaylaşması kullanım alanlarını da geliştirmiştir. Lazer kesim sayesinde üretim hataları ortadan kaldırılmış, fire oranı minimuma düşürülmüştür.

Lazer Kesim Teknolojisi
Lazer ışınının elde edilmesi kolaylaştıktan sonra uygulama alanları da artış göstermiştir.  Endüstriyel lazerlerin birçoğunda, lazer ışını elde etmek için özel gazlar kullanılır. Gazın kalitesi ve seçimi, lazerin güvenirliliğini ve lazer kesim işlemin verimliliğini belirgin biçimde etkilemektedir.

Lazer Kesimin Avantajları
Maliyetleri düşürür. Lazer kesim sayesinde kalıp maliyetleri sıfırlanır. Sac plaka üzerinden farklı parçalar işlenebildiği için maliyetler önemli ölçüde düşer. Fire oranı minimum seviyeye indirilir. İşlenecek parçaların uygun olması durumunda ortak yüzeyler beraber kesilerek maliyet azaltılır. Büküm eksenleri markalanarak sonraki imalat aşamaları hızlandırılır; bu da maliyetlerin düşmesinde önemli bir etkendir.
Kaliteli ürünler ortaya çıkar. Laser kesimde yüksek teknolojiyle çapaksız kesim mümkündür. Isı deformasyonu minimum seviyeye çekilir, preste oluşan sac deformasyonu lazer kesim sayesinde yok edilmiştir.
Küçük ve ayrıntılı işler bile lazer kesim sayesinde mümkün olmaktadır. Bu avantaj; özellikle seri üretimden önceki aşamalar için büyük kolaylık sağlar, seri üretim öncesi kayıpları en aza indirir.